Ukážkové Power BI reporty

Nižšie nájdete ukážky reportov vytvorené v softvéri Power BI, konkrétne

Tento článok je súčasťou série

Softvér Power BI je jeden z najznámejších softvérov na dátovú analytiku, business intelligence a reporting.

V softvéri Power BI dokážete analyzovať automatizovane akékoľvek firemné, súkromné, či webové dáta. Power BI sa dá veľmi zjednodušene prirovnať k automatizovanému excelu s peknou grafikou, kde si viete nastaviť automatické spracovanie čísel, dát, iných excel či iných súborov. Cez Power BI sa dokážete sa pripojiť aj na databázy, ERP systémy či rôzne webové rozhrania.

Softvér Power BI je vyvíjaný spoločnosťou Microsoft. Preto bol vytvorený tak, aby ho vedeli použiť aj malí zákazníci, ale aj veľké medzinárodné korporácie, banky, či výrobné podniky.

Konzultanti Bluenumbers patria medzi najlepších školiteľov a konzultantov pre Power BI v SR, so slovenskými aj zahraničnými referenciami aj z veľkých podnikov.

Nižšie vidíte ukážky niektorých z našich ukážkových reportov. Obdobné reporty často vytvárame pre rôznych firemných zákazníkov.

Power BI typický firemný report

Tento report sme používali ako základnú ukážku, ako Power BI vyzerá a čo sa v ňom dá vytvoriť. Zároveň tento report, aj vrátane jeho celého kódu, je aj prílohou školiacich materiálov ku našim Power BI kurzom. V našich materiáloch ho nájdete pod názvom Sample Sales Report.

Power BI Typický firemný report (Otvoriť ukážku)

Finančno – investičná kalkulačka pre dlhopisy v Power BI

Veľmi podobná kalkulačka bola používaná v jednej zo slovenských investičných skupín. V prípade záujmu vieme kalkulačku upraviť pre potreby vašej vlastnej banky, poisťovne, či investičnej spoločnosti. Sme plným vlastníkom kódu tohto reportu.

Finančno-investičná kalkulačka pre dlhopisy v Power BI (Otvoriť online)

Power BI COVID report pre CoronaDataSource.org

Report je špeciálny tým, že bol jeden z prvých detailnejších reportov o COVID-19. Prvý krát bol publikovaný v marci 2019. Bol vytvorený pre open data portal CoronaDataSource.org.

Najzaujímavejšie pre vás je to, že si tento report môžete ľahko stiahnuť aj s celým zdrojovým kódom (.pbix). Zároveň tento report obsahuje stále funkčné svetové COVID-19 API. Preto tento report si viete refreshnuť aj po stiahnutí do vášho PC.

Je dostupná aj zjednodušená verzia tohto reportu, Power BI Sandbox report, ktorý môžete využiť na vaše rýchle učenie, a v hlavnom reporte môžete vidieť všetky možnosti

Pozrieť si report

Download reportu (.pbix)

Power BI reporty od Microsoftu (možný download)

  • Najznámejšie reporty o Power BI stiahnuteľné z Microsoft platformy
  • Môžete stiahnuť aj ich .pbix súbory a otvoriť ich v Power BI Desktop

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/create-reports/sample-datasets

Tipy na ďalšie zdroje o Power BI

Tento článok je súčasťou série

Návštevníci aj klienti BlueNumbers často používajú tento Power BI report :

Niektoré zaujímavé tipy, nápady, či zdroje dát, môžete nájsť aj na:

Zanechať odpoveď