Investície – veľký prehľad príležitostí

Investície nie sú iba o finančnom trhu. Na tejto stránke nájdete veľký prehľad investičných možností o burze, akciách, ETF, tradingu, budovaní pasívneho príjmu, aj o budovaní vlastnej úspešnej spoločnosti.

Vyberte si, aká časť investícií vás zaujíma

Realistické porovnania výhodnosti brokerov

Portál BlueNumbers je známy aj vďaka nezávislému porovnaniu brokerov


Akcie, ETF a finančný trh

Akcie, akciové fondy, ETF fondy či dlhopisy dokážete nakúpiť aj cez burzu. Vtedy obvykle využívate systémy burzových brokerov (Napríklad Interactive Brokers, Lynx, XTB… brokerov sú desiatky).

Cez brokerov si môžete investovať aj sami, a tak obísť najdrahší článok v investíciach – finančného sprostredkovateľa.

Pozor, investovanie cez brokera vám dovolí takmer všetko. Preto základ investícii cez burzu je VZDELÁVANIE. Autom nejazdíte, keď nemáte vodičák. Preto nižšie máte vzdelávacie série zamerané na investovanie na burze

Celú sériu nájdete

Trading

Čo je Trading? Obvykle krátkodobé obchodovanie na burze, kedy chcete svojim nákupom či predajom dosiahnuť zisk. Obchodovať môžete napríklad akcie, opcie, indexy, forex (Menové páry), komodity, deriváty či kryptomeny. Obvykle používate páku (požičané peniaze).

Celú sériu nájdete

Zlato a striebro

Zlato a striebro mnohí nazývajú ako “uchovávateľ hodnoty”. Nie je to však efektívny zhodnocovateľ hodnoty. Pre úspešnú investíciu do zlata a striebra sa potrebujete vyhnúť poplatkom predajcov zlata (obvyklý je poplatok aj 20% z kúpenej sumy) a nakúpiť ho priamo (eshopy, mincovne)

Význam zlata a striebra je najmä

  • Ochrana proti zmenám finančného systému
  • Ochrana proti vyšším daniam (zlaté a strieborné mince sú anonymné)
  • Nadštandardné zhodnotenie pri numizmatike

Platí: Čo je doma, to sa počíta

Séria Zlato a Striebro

Vlastné podnikanie

Podnikanie je jeden z mála spôsobov, kedy je vo vašich rukách, koľko zarobíte. 50% podnikateľov však skrachuje do roka a 80% do 5 rokov. Aký je hlavný dôvod úspechu podnikateľov? VZDELÁVANIE!

Celú sériu nájdete

Pasívne príjmy

Čo sú pasívne príjmy? Spôsob ako vám každý mesiac prídu peniaze na váš účet. Pasívne príjmy však nie sú iba o finančnom trhu

  • Väčšina pasívnych príjmov súvisí s vlastným podnikaním
  • Iba časť ľudí dosiahne pasívne príjmy vďaka investovaniu na burze

Pozrite si časť

Kryptomeny

Obchodujeme aj kryptomeny. O kryptomenách koluje veľa mýtov. Z môjho odhadu 90 až 95% ľudí na kryptomenách prerobí. Dôvod: ľudia často nepoznajú základné princípy kryptomien, IT aj finančného trhu.

Pozrite si časť