COVID – Pozerať TV, burzové správy či Google?

Aké správy pozerať? Ktoré sú najlepšie, najrýchlejšie, najpresnejšie? Sú to správy v klasických TV novinách, burzové správy, alebo správy aké nájdete na googli? Tento článok vám ukáže ich krátke porovnanie.

Ukážka burzovej správy zo dňa 15.3.2021:

Európske indexy klesli na konci obchodovania po tom, čo niekoľko krajín pozastavilo používanie vakcíny AstraZeneca. Na konci európskeho obchodovania sa nálada na akciových trhoch zhoršila v dôsledku negatívnych správ týkajúcich sa očkovania proti koronavírusom. Úrady v Nemecku, Francúzsku a Taliansku dnes oznámili, že už vakcíny AstraZeneca nepoužívajú. V reakcii na tieto správy sa hlavné akciové indexy na starom kontinente obchodujú na svojich denných minimách. Nemecký index DAX (DE30) stráca viac ako 1% a obchoduje sa pod hladinou 14 400 bodov, zatiaľ čo francúzsky CAC40 (FRA40) klesol o 0,75% a taliansky FTSE MIB (ITA40) klesol o 0,2%.

Svetová zdravotnícka organizácia sa však domnieva, že neexistujú dôkazy, ktoré by naznačovali, že prípady krvných zrazenín súvisia s vakcínou AstraZeneca, a britská agentúra pre lieky uviedla, že vakcína je bezpečná.
Pri pohľade na technickú situáciu na DE30 sa cena dostala pod podporu na hladine 14 450 bodov, čo môže otvoriť cestu k väčšej korekcii smerom nadol. Pokiaľ ide o interval H1, najbližšia veľká podpora je na úrovni 14 260 bodov a je označená spodnou hranicou štruktúry 1: 1. Lokálny vznik dvojitého vrcholu môže predznamenávať ďalší pokles.

Prečo pozerám burzové správy a nie TV

Burzové správy majú základný cieľ: Byť čo najrýchlejšie, najpodstatnejšie a najpresnejšie, aby ich čitatelia (obchodníci na burze) ich vedeli využiť a zarobiť. Preto ak ide o peniaze, nemáte záujem o dohady, ale o fakty.

Oproti tomu klasické televízne správy (nezáleží ktorá telka ich vysiela) majú cieľ iný: Upokojiť a šokovať. Preto v klasických správach vidíme toľko sľubov, dohadov a vyjadrení politikov (upokojenia) a veľmi negatívne a nepríjemné správy (šokovanie). Zároveň platí, že klasické televízne správy sú ovplyvňované až cenzurované. Nedozviete sa v nich podstatné veci. Nedozviete sa v nich tú druhú stránku mince (Napríklad prečo je na Slovensku tak veľa tej super vakcíny z Oxfordu – pretože iné štáty ju nechcú a tak sa dostali na Slovensko).

Oproti tomu burzové správy nemôžu byť cenzurované. Ak nemáš presné správy, ľahko prídeš o peniaze. Preto tlak peňazí aj chamtivosti tlačí na to, aby sa hovorilo o najpodstatnejších udalostiach na trhu, pretože práve tie ovplyvňujú trh.

Ako je na tom Google vyhľadávanie?

Google vyhľadávanie sa riadi určitými princípmi tak, aby to vyhovovalo firmám, štátnikom a niektorým ľuďom z danej krajiny. Preto Google nie je a nemôže byť nezávislý.

Čo si myslí Google na otázku, či je AstraZeneca vakcína bezpečná? Pozrite si sami.

Chcete vidieť, ako je Google cenzurovaný?

Áno, je. Stačí položiť správnu otázku, na ktorú Google nechce odpovedať. Krásna otázka je napríklad: Is Google Evil? (V preklade: Je Google zlý?)

Oficiálna odpoveď cez Google

Is Google Evil – výsledky z iného prehliadača ako Google

Odporúčanie: Hľadajte kvalitné burzové správy

Treba počítať aj s tým, že nie všetky burzové správy sú kvalitné. Niektoré finančné portály zdieľajú “burzový bulvár”, teda finančné správy, ktoré majú vzbudiť senzácie.

Preto si vždy overte aj finančné správy a pozrite si ich na viacerých portáloch.

Nakoniec najväčšiu pravdu nájdete v podkladových dátach, na ktoré sa tieto burzové správy odvolávajú. Čo je pravda? Závisí to od uhla pohľadu, preto pravdu často krát nájdete niekde uprostred.

Mám predávať akcie podľa správy vyššie? NIE!

Správa vyššie – že Európsky index klesol o 1% znamená veľa pre traderov, ktorí robia obchody na minúty, hodiny, či deň. Väčšina bežných klientov obchoduje dlhodobo, preto prosím NEPREDÁVAJTE AKCIE. Táto správa vám hovorí o pár dňoch, a NEhovorí o dlhodobom trende. A vy chcete investovať dlhodobo.

(A navyše, táto správa je veľmi stará, je z dátumu 15.3.2021)

Tipy na ďalšie články

Hľadáte tipy na burzové, investičné a finančné portály?

Hľadáte návody a články ako začať investovať?

Hľadáte miesto, kde sa spýtať a nájsť odpovede na vaše otázky?

Zanechať odpoveď